Tono S. SK

Tono S.

Alebo ak chcete Tonči Suchota, člen dnes už nefungujúceho labelu Gramo Rokkaz, skupiny Mater a GR Team je známy ako jeden z najlepších punchlinerov u nás.

Jeho tvorbu môžu starší fanúšikovia registrovať cca od roku 2004, kedy ešte pod pseudonymom Jašter rapoval na par skladbách, dnes už legendárneho Projektu 22 (Tono S., Rebel, Decko, Analytik). V roku 2006 spolu s Rebelom vypustili debutový nosič skupiny Mater – Materiál.

Po tom ako sa skupina na prelome rokov 2008/2009 pridala pod vtedy ešte nie tak známy label Gramo Rokkaz, vydávajú v roku 2009 voľne stiahnuteľný mixtape s názvom ,,Pre tých čo zabudli: toto je rap!”. A že to teda bol rap! 19 natrieskaných trekov, ktoré namixoval DJ Metys a na mikrofóne sa predstavili mena ako Decko, Danost, či Opak z A.M.O.

V roku 2010 vychádza spoločný album labelu Gramo Rokkaz: Manifest. Dovolíme si povedať, že pre tých ,,ozajstných” rapových fanúšikov, ktorí dovtedy o GR ešte nepočuli, bol práve toto prelomový bod (nie diss s Radikalom). Oboznámenie poslucháčskej základne s celým ,,slovenským Wu-tang clanom”, súhra za mikrofónom do beatov, ktoré chalanom sedeli ako riť na šerbel. Prepojenie Tona S., Separa, Dameho, Decka, Danosta a Rebela bol pre fanúšika boombapu dar z nebies, ktorý naša rapova scéna v tej dobe jednoducho potrebovala.

Debutový album Tona S. vyšiel na svetlo sveta v roku 2012 a niesol názov Univerzálny Hráč. Album obsahoval 16 skladieb, z ktorých sme mali obľúbených presne 16. A to naozaj, album šliapal ako mal, obohatili ho hostia ako Boy Wonder, Strapo, Zverina či Lyrik z kapely Modre Hory. Objavili sa samozrejme aj kolegovia z Gramo Rokkaz. Tour k albumu odohral spolu so Strapom.

Nasledovalo množstvo featov s najpoprednejšími menami slovenskej scény. V roku 2014 vydávajú spolu s Deckom, Rebelom a Danostom ako GR TEAM album s názvom 1. Z 21 skladieb sa Tono S. podieľal na 13. Každý raper zo štvorice má na albume aspoň jednu sólo skladbu. My vyberáme skladby „Pán Člajn“ a ,,Staraj sa o seba! “(v klipe na skladbu účinkuje aj známa slovenska herečka Petra Polnišova). V tom istom roku vydal Tono aj album s názvom Návraty, ktoreho produkciu si kompletne na triko zobral producent Beyuz. Album nás vracia do čias gentlemanov a poctivej hudby, jedná sa o materiál, ktorý ocení naozaj len náročný poslucháč. Nachádza sa tu 10 skladieb z ktorých asi najznámejšia nesie názov ,,Mŕtva chémia”.

V roku 2015 sa na jednom zo slovenských festivalov Tonči predstavil po boku americkej legendy Redmana, keď po jeho boku zarapoval takmer bezchybne Methodman-ovu pasáž z treku Da Rockwilder. Ešte v to leto Tono posuva do obehu album s názvom Ficuringy. Samozrejme že po udalostiach, ktoré sa v to leto stali by sme všetkými desiatimi brali na fičúringu Redmana, avšak na to by sme sa museli vyskladať asi cela republika. Nič to nemení na tom, že na albume sa objavilo množstvo zaujímavých spoluprác a hostia ako Rest, MC Gay, Supa či Delik.

Aj po všetkých tých rokoch v rape, po množstve nosičov a sloh nám skromný chalan zo Senca ma stále čo povedať. Začiatkom roka vypustil singel s názvom ,,Neublížil som”, v ktorom sa venuje kauze Mečiarových amnestii. Tento song zaznamenal veľký úspech a záujem médii.

Príďte si vychutnať jeho show, Pána Člajna na Galote vypustí v piatok večer!

Powered by Khore by Showthemes