Supa SK

Supa

Handlovský ,,krekáč” ktorý nás svojou tvorbou teší už takmer 15 rokov. Veď už ako mladíci spolu s Michalom (Delikom), v roku 2003 vydali svoje prvé Demo. Nebolo to však hocijaké demo, chalani boli prví, ktorí medzi nás priniesli plnohodnotnú dlhohrajku, ktorá bola celá produkovaná živou kapelou.

Chalanov z Mojej Reči ľudia vnímajú ako jedných z najproduktívnejších interpretov u nás. A že majú prečo! Chalani majú na konte ako kapela 4 štúdiové albumy, demo a 2 mixtape-i (S/M show, Dual Shock, Dobrí chlapci 1, 2, 3, no a v neposlednom rade Offline, ktorí nám na Galote predstavili minulý rok). Čo sa týka sólovej tvorby je aktívnejší Delik – 2 EP-čka (Daj mi 5, Rozlúčka so slobodou), 1 mixtape (XXX Tape), debutový sólo album Sloboda a jeden album s Benem (Modré Hory) – Záblesky geniality, úlomky šialenstva.

Na Supov sólo album sme čakali niečo vyše 10 rokov odkedy s kapelou na našej pôde prerazili. Album vyšiel v decembri 2014 a čakať sa naozaj oplatilo. Supa nám naservíroval 14 trekov do rôznorodých beatov. Tú úprimnosť a ostrieľanosť musí snáď počuť aj hluchý. Čierne dni (názov albumu) bol naozaj výborne odmáknutý, debutový solo album od člena kapely, ktorá pre československý hip-hop spravila naozaj veľa.

Supa už pri vydávaní albumu Čierne dni avizoval jeho pokračovanie s názvom Biele Noci. Šepká sa že daný počin by sa medzi nás mal dostať práve tento rok. Čo myslíte, dočkáme sa aj pár trekov z očakávaného, druhého sólo albumu od Supu? Ste zvedaví?

Neváhajte sa prísť pozrieť v sobotu večer na mocnú show, ktorú si pre vás Supa spolu s Jožkom Engererom pripravili.

Powered by Khore by Showthemes