Robis & Dokkey SK

Robis & Dokkey

Novomestský streetking Robis a jeho dvorný producent a taktiež raper Dokkey.

Začiatky Robisovej tvorby siahajú niekde do roku 2008, kedy ešte s Cigisom a Noofuckom tvotili dnes pre tento región legendárnu crew, Repspumpy. V tomto zoskupení stihli vydať demo s názvom Dávka rapu. Neskôr sa kôli stagnácií kolegov Robis rozhodol pokračovať v sólo tvorbe. Nasledovalo množstvo singlov a klipov, z ktorých mnohé sa stali hymnami pre lokálnych fanúšikov. Spomenieme napríklad spoluprácu s Cigisom a klip Zbohom…

V roku 2014 Robis spolu s ďalším lokálne známym raperom Wagonom pracujú na albume Život Ide Ďalej na ktorý im pár beatov poskytol práve Dokkey. Slovo dalo slovo a Dokkey sa pomaly ale isto stal Robisovim dvorným producentom. Keďže si chalani hudobne aj názorovo veľmi rozumeli spravili si vlastné štúdio a založili label 50 bros. V strede roku 2014 vyšiel Robisovi aj veľmi zásadný klip k veci ,,Mám toho dosť“ kde sa na produkcii objavil člen Gramo Rokkaz – Lkama a o skreče sa postaral jeden z najuznávanejších Djov u nás – 3ck.

Prichádza rok 2016, Dokkey sa spoznáva s pražským zastupiteľom labelu Milion+ – Lvcasom Dope-om, alebo ak chcete Kannabisom. Chalani si hudobne sadli a z avizovanej spolupráce vznikol rovno ich debutový album s názvom 9evet. Ten si v susednej Českej republike ale aj u nás získal mnoho fanúšikov. Robis samozrejme v tom čase nezaspal na vavrínoch ale celý čas makal na svojom prvom sólovom albume Húdtejp, ktorý uzrel svetlo sveta koncom roka 2016. Na produkciách sa vo veľkej miere podieľal práve multiproduktívny Dokkeytino. Na feate sa objavili mená zo stajne Neni Problem – Majself a Plexo ale aj člen Ty Nikdy Label-u Rest. Album je nabitý množstvom boombapových vecí a klasík pri ktorých si nejeden z nás povedal – takto sa to má robiť aj v roku 2016!

Koncom roka 2016 sa Robis spolu s Dokkeytinom zapájajú do projektu Justice 44, v ktorom pôsobia spolu s Lvcasom, Ledovym Donom a Samurayom Pitrom. Začiatkom tohto roka im pod labelom Milion+ vyšiel mixtape Justice 44 – Justice 1.

Powered by Khore by Showthemes