Medial Banana SK

Medial Banana

Je slovenská reggae kapela, ktorá sa začala formovať v roku 2009. Počas 7 rokov svojho pôsobenia si získala obrovský počet fanúšikov na Slovensku a vypracovala sa na post najznámejšej slovenskej reggae formácie.

Chalani majú za sebou epečko Naturally lifted, ktoré obsahuje 7 trackov, kde môžete nájsť spoluprácu s francúzom Tribumanom alebo s kapelou AMO.

V roku 2013 vychádza debutový album pod názvom Uplifted, kde sa predstavil napríklad General Levy.

Koncom roka 2015 vychádza druhý štúdiový album s názvom Rockin´It, z ktorého je cítiť nielen lásku ku karibským rytmom, ale aj celkový umelecký rast kapely doplnení o prvky hip-hopu, jazzu a funku. Medzi hosťovačkami z domácej scény nájdete mená ako Robo Grigorov, Katka Ščevlíková, Cocoman, Dr. Kary, MessenJah, Colectiv a ďalší. Zo zahraničných hostí sa na albume predstavia jamajčania Micah Shemaiah, Spectacular, Infinite, brit Deadly Hunta a Jamal z Ugandy.

Projekt Inna Jam Down zožal obrovský úspech a na albume môžeme nájsť hostí ako Anthony B alebo Spectacular. Celý album sa nahrával na Jamajke a podľa portálu Reggaeville patrí medzi 15 najlepších počinov za rok 2016, čo je pre kapelu obrovský úspech.

Banáni predstavili na rôznych veľkých európskych festivaloch ako je OUTLOOK v Chorvátsku, OVERJAM v Slovinsku alebo REGGAE CAMP, Sziget v Maďarsku alebo Pohoda, kde ukázali, že kvalitné reggae pochádza aj zo Slovenska .

Kapela funguje v zložení Erik (spev, gitara), Poky (spev), Jaro (bubny), Lukáš (kláves), Peťo (gitara), Maťo (basgitara).

Smršť pozitívnej energie prichádza na Galotu 2017!

Powered by Khore by Showthemes