Lion D GB

Lion D

Lion D, talentovaný spevák, rodák z Veľkej Británie, vyrastal v Taliansku a patrí k výrazným hviezdam nielen európskej reggae scény. Jeho jedinečný hlas, štýl a energia počas vystúpení dokazujú, že Lion D má skutočný talent, uvedomelé texty zase svedčia o všeobecnom prehľade.

Jeho posledné CD “Heartical Soul” sa stretlo so super ohlasmi z celého sveta. Zásluhu na tom samozrejme má aj reggae superstar Albarosie, ktorý tento album produkoval a vniesol naň sound a vibe, ktorý veľmi pripomína jeho samotné projekty. Album sa nahrával v jamajskom Kingstone a okrem Albarosie-ho na ňom hosťuje napríklad aj Sendy Smith. Pre tento rok Lion D pracuje na novom albume.

Jeho diskografia však obsahuje aj ďalšie kúsky ako“Bring Back the Vibes” z roku 2013 na ktorom nájdete aj singel ”Nuh Rump” v kombinácii s raggamuffin spevákom Skarra Muccim ktorý sa nám na Galote predstavil minulý rok, ďalej  “The Burnin Melody” z roku 2009, “Reap What you Sow” z roku 2011, “Real Somth’n” a “Wild Fire” z roku 2012. Jeho skladby sú v jamajskom patois nárečí a jeho texty popisujú aktuálne dianie vo svete. Hudbu využíva ako prostriedok na vyjadrenie sa k daným témam a svojim pocitom, a taktiež vyjadruje svoju vlastnú spiritualitu. Jeho muzika je ovplyvnená všetkými štýlmi reggae, od pôvodného roots až po aktuálny dancehall či hip-hop.

Má za sebou tiež niekoľko koncertných šnúr po USA a Európe a vystupuje v najlepších kluboch a festivaloch. Na svojich shows vždy intenzívne pracuje s publikom a spolu s Bizzarri Sound, tvoria silnú reggae úderku! Bizzarri Sound z talinaskeho mesta Modena predstavujú výraznú producentskú dielňu a stoja za niekoľkými úspešnými albumami od interpretov ako Lion D, Jah Sun či Raphael, ten nam svoju show predviedol na Galote 2015.

Príďte si vychutnať koncert rastúcej hviezdy európskeho reggae za doprovodu svojej kapely.

Powered by Khore by Showthemes