Lil Rhys GB

Lil Rhys

Toto netradičné spojenie saxofónu, dychových nástrojov, rapu a úderného černošského hlasu nenechá v sobotu sedieť jediného návštevníka Galoty!

Mr. Woodnote je hudobný skladateľ, producent a saxofonista pôvodom z Austrálie, momentálne žijúci v Bristole v Anglicku. Jeho prednes spočíva vo využívaní saxofónu, elektrického saxofónu a loop station, vďaka čomu vzniká na pódiu unikátne vystúpenie.

Tento umelec je známy hlavne vďaka spoluprácam s Dub FXom, jednak zo spoločných videoklipov, avšak nie je tajomstvom, že sa objavili na albume toho druhého.

Momentálne má na konte 3 albumy, z ktorých prvý vyšiel v roku 2009 a nesie názov “Winter of Woodshed” a ktorý nahral počas svojich ciest s Dub Fxom.

V roku 2012 spája sily s Lil Rhysom a vydávajú album “Modus Operandi”, na ktorom už využíva aj elektronické dychové nástroje. Na tomto albume sa objavuje aj speváčka Eva Lazarus.

Ich druhý spoločný album ”Late Heavy Bombartment” vzniká v roku 2015 tiež ako spolupráca s Lil Rhysom.

Kto je vlastne Eva Lazarus?
Ako hovorí ona: veľké afro, veľký hlas, tučné beaty a tučný bass! Už teraz je jasné, že sa je na čo tešiť.

Eva Lazarus je fantastická vokalistka momentálne žijúca v Bristole, takže nie je až taka náhoda, že sa títo nadšenci stretli a vytvárajú spolu osobité hudobné diela.

Jej hudobné chute sa točia okolo reggae, jungle, drumandbassu, hip-hopu, no neškatuľkuje sa. Na jej konte má spolupráce s poprednými menami scény ako napr. Stanton Warriors, Dub FX, Danny Bird, Jus now, a mnoho ďalších.

Na pódiu ich doplní už spomínaný Mc Lil Rhys. Tento Angličan, samozrejme tiež z Bristolu, sa začal zaučovať remeslu popri svojom staršom bratovi, Big Rhysovi už v mladom veku. Svoj talent piloval dlho na lokálnej scene a spolupracoval na rôznych hudoobných projektoch s ostatnými Mc. O niekoľko rokov neskôr stretáva pri kúpe zeleniny Mr. Woodnota a podľa jeho slov: “Toto stretnutie odštartovalo to najvzrušujúcejšie obdobie.”

Powered by Khore by Showthemes