Boy Wonder & General Foxx SK

Boy Wonder  & General Foxx

Člen skupiny BoyBand a českého labelu Ty Nikdy pochádza z Trnavy. Do povedomia sa dostal predovšetkým vďaka skupine Turbo Boost Riders (Jedlee Wonder, Torula a.k.a. Tony Pach, Turbo T a Billy Hollywood), s ktorou zakladali scénu trnavského hip-hopu.

V roku 2006 sa Jedlee Wonder predstavil na ArtAttack Freestyle Battle, v ten istý rok hosťoval na Spankovom mixtape Streetbiz vol.2 a rok na to na Stritbiz vol.3. V roku 2007 uzrelo svetlo sveta EP Turbo Boost – Hovoriť volne.

Po rozpade Turbo Boost si dal Wonder prestávku, ktorú prerušilo až vydanie singlu Počujete Ma?, následné prijatie do Ty Nikdy Label a oznámenie prvého sólo albumu. Ten vyšiel v roku 2012 a dostal názov Špinavý poet. Boy Wonder spolu so zakladateľom labelu Ideom tvoria skupinu BoyBand.

Polobláznivý projekt, ktorý vznikol ako fór sa stal jednou z najväčších rapových senzácií roku 2013. O rok neskôr naviac po debute Best Of prichádza druhý album Galapágy. V roku 2015 Wondy vypustil von pecky ako Čo o mne vieš?! a Pandúri a o jeho druhom solo albume sa šepká už viac ako dlho.

Powered by Khore by Showthemes